Nemzetközi konferenciánk célja az akadémiai kutatás és a szakmai együttműködés összehangolása a művelődési, tanuló, érdekképviseleti, társadalmi felzárkózást előmozdító, valamint munkaközösségek szervezeti alapú működtetése, fejlesztése területén mind az intézményi, mind a civil, mind a vállalati szférában, illetve a konferencián megmérettetett jógyakorlatok beépítése az egyetemi képzésbe.
A konferencia arra törekszik, hogy a közösség fogalmáról is vitát indítva, és azt a társadalomban zajló folyamatok eredményének tekintve gondolkodjon a közösségi kapcsolatokról, az együttműködések dinamikájáról, a közösségi identitásról.
Hogyan folytatnak párbeszédet e közösségek? Megoszthatók-e a jó gyakorlatok, a tapasztalatok? Mindez hogyan illeszthető be hatékonyan a képzésekbe? E kérdések kibontására a kétnaposra tervezett rendezvény első napján konferenciaelőadásokra és az azokra épülő szakmai-tudományos vitára invitáljuk tisztelt résztvevőinket. A második napon kisebb csoportokra bontott műhelyvitákat tervezünk.
A konferenciára szekcióelőadásokkal lehet jelentkezni. Egy előadó maximum két jelentkezést nyújthat be. Többszerzős jelentkezés esetén a regisztrációs kérdések megválaszolása mellett kérjük a Megjegyzésben feltüntetni a szerző-, illetve előadótársakat! A szekcióelőadás absztraktját a megadott regisztrációs felületen kell benyújtani. A feltöltött anyagokat a konferencia szervezőbizottsága véleményezi.
A konferencia ingyenes, de a részvétel regisztrációhoz kötött.
Résztvevőink jelentkezését 2023. szeptember 30-ig várjuk ezen a regisztrációs linken.
Pécsi Tudományegyetem | Kancellária | Informatikai és Innovációs Igazgatóság | Portál csoport - 2020.